Arnold Schwarzenegger – fenomen najlepszego kulturysty

siłownia zdjęcie

 

Nie ma na świecie chyba innej osoby, która swoją biografią potrafi zmotywować każdego do ciężkiej pracy nad swoim ciałem. Osiągnął ogromny sukces mimo tego, że wywodził się z biednej rodziny, mieszkał w małej miejscowości, nie miał specjalistycznego sprzętu, a w Austrii kulturystyka była traktowana po macoszemu. Arnold Schwarzenegger stał się rozpoznawalny na całym globie tylko dzięki swojej determinacji, miłości do pasji i pozytywnemu nastawieniu. Poznajmy więc człowieka, który na zawsze zmienił postrzeganie kulturystyki.

 

Niewinne początki

Arnold Schwarzenegger urodził się w 1947 roku w małym miasteczku Thal w Austrii. Jego rodzina nigdy nie należała do zamożnych. Mimo tego Arnold był zawsze uśmiechniętym, energicznym dzieckiem, który wolny czas spędzał ze znajomymi grając w piłkę nożną. Mając 15 lat postanowił trenować mięśnie nóg, aby grać coraz lepiej. To był jego pierwszy kontakt z kulturystyką – kilka ćwiczeń na nogi i podnoszenie niewielkich ciężarów. Po roku stał się już zapaleńcem i zorganizował w piwnicy bardzo prowizoryczną siłownie. Ćwiczył codziennie po 2 godziny, a budowanie wyrzeźbionej sylwetki przychodziło mu niezwykle łatwo. Mając zaledwie 16 lat wystartował w pierwszych w swoim życiu zawodach, gdzie zajął II miejsce.

Z kulturystyką na poważnie

Arnold robił na ludziach ogromne wrażenie swoją wytrwałością i poświęceniem. Został zauważony przez byłego Mister Austrii – Kurta Marnula, który umożliwił mu treningi na profesjonalnej siłowni. Po przekroczeniu 18 lat Arnold dostał powołanie do wojska, jednak to nie stanowiło dla niego przeszkody w trenowaniu i braniu udziału w zawodach. Na „Mister Europa Junior” bez pozwolenia wymknął się z koszar i zajął I miejsce. Nawet jego dowództwo było pod wrażeniem tego wyniku, więc „za karę” miał ćwiczyć jeszcze więcej. 19-letni Schwarzenegger wziął udział w Mister Universe w Londynie. Mimo że zajął tam II miejsce to wszyscy, zarówno jurorzy jak i widownia doskonale go zapamiętali – młodziutki, nieznany nikomu Austriak podbił ich serca. Aplauz oraz ilość bisów Arnolda były czymś wyjątkowym, nigdy wcześniej nie spotykanym.

15-letnie pasmo sukcesów

Mimo ogromnego sukcesu Schwarzeneggerowi nigdy nie uderzyła woda sodowa do głowy. Znał swoje słabe punkty i chciał je wyeliminować. Bacznie obserwował swoich rywali i wiedział, kiedy i w czym są od niego lepsi. A później szedł na trening i chciał ich przegonić. Skupiał się więc najpierw na nogach, później na brzuchu, następnie na wyrównaniu proporcji czy nawet opaleniźnie. Mając 21 lat przeniósł się do Santa Monica, gdzie zaproponowano mu najlepszą siłownię i dużą pensję za pozowanie do zdjęć czy pisanie poradników. W tym czasie regularnie jeździł na wszelkie możliwe konkursy, w tym Mister Universe czy Europy.

Jego pierwszy występ na Mr Olympia to II miejsce, jednak każde kolejne wygrywał, więc swój tytuł potrafił zachować aż 8 razy! Z kulturystyką pożegnał się w 1980 roku, gdzie po 5 latach przerwy od występów znowu okazał się najlepszy. W całej swojej karierze Arnold Schwarzenegger zdobył 22 tytuły!

Wielka popularność zaowocowała karierą filmową, działalnością charytatywną czy polityczną. Schwarzenegger jest postrzegany jako przykładny mąż i ojciec, a w udzielanych przez niego wywiadach widać, że jest po prostu dobrym, normalnym człowiekiem, na którym niejeden z nas powinien się wzorować. Należy również dodać, że posiada on własną markę odżywek dla kulturystów – Arnold Schwarzenegger Series.

Napisany w Motywacja przez Glutamina24.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *