Porady specjalisty

Nie marnuj pieniędzy! Skorzystaj z naszej pomocy i dobierz prawidłowo swoje suplementy!

Nie ważne ile zamierzasz wydać na suplementy i odżywki. Ważne jest to, abyś wybrał te najbardziej Ci potrzebne. Skorzystaj z  pomocy w doborze suplementów i napisz do naszego specjalisty: e-mail grzegorz@glutamina24.pl.

Do czego potrzebne są suplementy?

Zadaniem suplementów jest dostarczanie odpowiednich składników odżywczych. Przyczyniają się one do wzrostu formy fizycznej, psychicznej jak i poprawy ogólnego samopoczucia. Pomogą nam w rekonwalescencji po ciężkich urazach. Stosując suplementy poczujemy przypływ sił witalnych i energii  Są szczególnie ważne dla ludzi o aktywnym trybie życia, przede wszystkim sportowców, a także dla osób walczących z nadwagą i osób w podeszłym wieku.

Różnica w stosunku do leków

Leki hamują przyczyny lub objawy choroby lub zapobiegają jej rozwojowi. Pełnią przede wszystkim funkcje „naprawcze”. Suplementy diety nie mają właściwości leczniczych. Służą głównie wzbogacaniu i uzupełnianiu codziennego pożywienia. Mogą również działać wzmacniająco, wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej i przyrost mięśni. Wyrównują niedobór witamin w organiżmie oraz optymalizują przemianę materii. Substancje odżywcze, wchodzące w skład suplementów, są tak dobrane by ich ilość odpowiadała dziennemu zapotrzebowaniu na dane składniki.

Działanie uboczne

Suplementy nie mają żadnych działań ubocznych. Są pełnowartościowym uzupełnieniem normalnego pożywienia. Zastosowanie suplementów i odżywek w diecie jest bardzo korzystne, a ich pozytywny wpływ na organizm jest zauważalny nawet przez lekarzy. Nie należy jednak zapominać o prawidłowym dawkowaniu, ćwiczeniach i odpowiedniej diecie, aby były rzeczywiście skuteczne i nieszkodliwe.