Sponsoring

Tomasz MAKU Makowski

 

 

Pełen pasji fighter, który na ringach całego świata stoczył setki pojedynków. Po latach morderczych treningów, pojedynków z najlepszymi zawodnikami i wielu sukcesach Tomek nie spoczął na laurach. On wciąż kocha to co robi! 
Cieszymy się, że możemy pomóc Tomkowi w drodze do kolejnych sukcesów.

 

  • Wielokrotny Mistrz Świata K1 federacji WKN

  • Mistrz Świata Muay Thai federacji WKN

  • Mistrz Świata Muay Thai federacji IMC

  • Mistrz Świata Muay Thai federacji WMF

  • Mistrz Świata Muay Thai federacji WKA

  • Wielokrotny zdobywca Pucharu Świata w Kickboxingu w formule full contact

  • Wielokrotny Mistrz Polski K1

  • Wielokrotny zdobywca Pucharu Polski

 

Jako młody chłopak Tomek Makowski nie zapowiadał się na sportowca. W licznych wywiadach wspomina, że nie przepadał za zajęciami WF w szkole podstawowej. Duży wpływ na zainteresowanie sportami walki miało, popularne w latach 90-tych, kino akcji. W wieku 11 lat Maku zaczął trenować karate kyokushin, a następnie kickboxing – tak zaczęła się jego sportowa pasja, w której z licznymi sukcesami trwa do dziś.

 

W wieku 19 lat, już jako senior, na Mistrzostwach Europy w Lizbonie (1999) Tomek zdobywa brązowy medal w swojej kategorii. Dzięki startom na wielu imprezach (Mistrzostwa Europy, Puchar Świata, Mistrzostwa Świata) zdobywa duże doświadczenie i uznanie w kickboxeskim światku. Jako 23 latek wygrywa Puchar Świata w Debreczynie w kategorii do 54 kg. Był wówczas najmłodszym członkiem kadry narodowej i najmłodszym zawodnikiem startującym na tym prestiżowym turnieju.

 

W kolejnych latach kariery Maku zaczyna walczyć w formule low kick, a następnie w muay thai. Latem 2007 roku wywalczył Mistrzostwo Świata Muay Thai w federacji World Kickboxing Association (WKA) na zawodach w niemieckim Karlsruhe.

 

Od kilku lat regularnie lata do stolicy muay thai – Tajlandii, gdzie trenuje pod okiem najlepszych trenerów tajskiego boksu. Najdłuższy (półroczny) pobyt zaowocował wieloma doświadczeniami i kilkoma walkami na prestiżowych tajskich arenach.

 

Poza karierą sportową Tomek Makowski prowadzi własną szkołę walki Maku Gym oraz jest organizatorem gali MFC Makowski Fighting Championship (w grudniu 2015 roku odbyła się 9-ta edycja gali).

Tomkowi życzymy wielu sukcesów. Powodzenia na ringu Maku!